قیمت چسب برق | فروش ویژه انواع نوار چسب برق واندر، جک اسمیت، ایران چسب، داتیس

قیمت چسب برق :

قیمت چسب برق که یکی از مهم ترین روش های مورد استفاده برای عایق بندی اتصالات الکتریکی می باشد را میتوانید در جدول زیر مشاهده فرمائید. با توجه به نوسانات قیمت ها در روزهای اخیر جهت استعلام دقیق قیمت چسب برق می توانید با مشاوران مجموعه ما تماس بگیرید.

قیمت چسب برق

چسب برق چیست؟

در صنعت برق حساس ترین و خطرسازترین نقاط، محل اتصال الکتریکی است. این نقاط در یک اتصال سست باعث گرما و در نهایت، حادثه جبران ناپذیر می گردد. در دنیای امروز یک اتصال خوب باید سه اصل استحکام، سرعت و ایمنی را دارا باشد که بتواند خطرهای احتمالی را از ما دور کند. در برق ساختمان نیز این نقاط به صورت اتصالات الکتریکی در تمامی نقاط توزیع اعم از باکس فیوز مینیاتوری، جعبه تقسیم ها و … می باشد. در این مکان ها برای اتصال سیم ها به یکدیگر به طور معمول از به هم تابیدن سیم ها و استفاده از نوار چسب برق برای عایق شدن آنها استفاده می شود. چسب نواری برق یا لنت برق معمولاً از جنس پلاستیک و خصوصاً وینیل است.

کاربرد چسب برق

ویژگی های چسب برق نواری:

چسب برق نوعی از نوار چسب هاي حساس به فشار هستند و مانند سایر انواع نوار چسب، در حالت خشك و بدون حلال در دماي اتاق بطور مداوم چسبناك است. هنگامي كه بر روي سطوح مختلف چسبانده مي شود، اتصال فوري ايجاد مي نمايد و جهت چسبندگي نيازي به آب، حلال و يا حرارت ندارد. نوار چسب ها بايستي به طور يكنواخت و بدون تغيير شكل يا فاصله محسوس، پيچانده شده و بايد دو طرف آن صاف و در زمان استفاده فاقد اشكالات فيزيكي مانند قيفی شدن، تاخوردگي، ترك، رنگ غير يکنواخت و عاري از ذرات جامد يا غير محلول و بوي نامطبوع باشد.

بهترین چسب برق چه خصوصیاتی دارد :

چسب برق مصرفي بايد همگن و عاري از ذرات جامد غير محلول باشد، طوريکه در هنگام کاربرد پوششي يکنواخت و صاف ايجاد نمايد. استوانه مياني بايستي توخالي باشد و قطر داخلي اسمي آن 36 يا 67.5 ميليمتر باشد. استوانه ميـاني توخـالي بايد به اندازه کافي سخت و محکم باشد، به طوريکه در شرايط عادي حمل و نقـل و مـصرف له نـشود. رويـه چسب خورده نوار بايد به طرف استوانه مياني توخالي باشد.

در زمان باز کردن نوار چسب نبايد هيچ گونه پارگي ايجاد شود. هر رول نوار چسب بايستي عاري از تلـسکوپي شدن، شکاف يا ديگر تغيير شکل ها باشد. تلسکوپی شدن به زمانی که ترتيب لايه هاي نوار چسب نسبت به يکديگر جابجا گرديده و در نتيجه شـکل مخروطـي بـه وجود آيد، گفته می شود. در زمان باز کـردن نـوار چسب بايد فقط يک مقدار جزئي از چسب به پشت دور بعدي چسبيده باشد. چسب در حالت مرطوب يا خشک بوي نامطبوع نبايستي داشته باشد و عاري از هرگونه مواد سمي باشد.

انواع رنگ بندی چسب برق :

دسته بندی انواع نوار چسب برق بر اساس رنگ آن ها می باشد. رنگ ها علاوه بر وظیفه متفاوت سازی دسته سیم‌ ها، وظیفه نشانه گذاری آنها را نیز دارند. همچنین اطلاعاتی درباره سیم ها نیز در اختیار ما می‌گذارد:

 • [highlight color=”black”]چسب برق مشکی[/highlight]
 • [highlight color=”red”]چسب برق قرمز[/highlight]
 • [highlight color=”yellow”]چسب برق زرد[/highlight]
 • [highlight color=”blue”]چسب برق آبی[/highlight]
 • [highlight color=”orange”]چسب برق نارنجی[/highlight]
 • [highlight color=”green”]چسب برق سبز[/highlight]
 • [highlight color=”gray”]چسب برق خاکستری[/highlight]

انواع رنگ بندی چسب برق

هر رنگ از چسب ها نشان دهنده اطلاعات مهمی درباره سیم ها است. به صورت بین المللی رنگ مشکی برای ولتاژ پایین و فاز دوم، رنگ قرمز نشان دهده پوسته و برق ۴۱۵ ولت سه فاز، رنگ آبی نشان دهنده ولتاژ ۲۳۰ و خنثی می باشد.  رنگ قهوه ای برای ولتاژ پایین و فاز اول، رنگ نارنجی نشان دهنده پوسته و ابزارهای باغبانی، رنگ زرد نشان دهنده سیم کشی های ۱۱۰ ولت، رنگ سبز و زرد نشان دهنده سیم اتصال به زمین و در نهایت رنگ خاکستری نشان دهنده ولتاژ پایین و فاز سوم هستند.

شایان ذکر است که در بعضی موارد معنی رنگ‌ها در تولیدات انگلیسی یا آمریکایی با معنی دیگر استفاده می‌شوند. به طور مثال در تولیدات آمریکایی رنگ‌های نارنجی، قهوه‌ای، سفید و خاکستری معنی و مفهوم خاصی را منتقل نمی‌کنند. همچنین در رنگ زرد به جای اتصال به زمین نشان دهنده فاز دوم هستند. در تولیدات انگلیسی نیز اگر رنگ های زرد و سبز با هم استفاده شوند نشان دهنده اتصال به زمین ایزوله هستند. در رنگ های قهوه‌ای، نارنجی و زرد نیز به ترتیب فاز اول تا سوم را مشخص می‌کنند.

انواع چسب برق بر اساس برند :

تولید نوار چسب برق در ایران و کشورهای خارجی با کیفیت های مختلف انجام می شود. بر همین اساس قیمت چسب برق نیز متفاوت می باشد. برخی از برندهای معروف چسب برق عبارتند از:

 • چسب برق واندر
 • چسب برق جک اسمیت (JACKSMITH)
 • چسب برق آیسان
 • چسب برق تایگر (TIGER)
 • چسب برق دیاموند
 • چسب برق داتیس
 • چسب برق گلوب (Globe)
 • چسب برق آیرون مکس (Ironmax)
 • چسب برق ایران چسب و …

انواع چسب برق

کاربرد چسب برق (لنت برق) :

مصرف این کالا بیشتر در صنایع الکترونیکی و الکتریکی و در اتصالات حامل الکتریسیته انجام می شود. نوار چسب برق در خیلی موارد بی‌ربط به عایق‌سازی هم به کار می‌رود، مثلاً برای چسباندن موقت اشیا به هم یا برچسب‌زدن

روش مصرف :

پس از تمیز کردن سطوح مورد نظر میتوانید به راحتی از چسب استفاده کنید.

 

در صورت خرید عمده از حداقل 7% تخفیف بهره مند خواهید شد. با ما تماس بگیرید…

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما