فروش رنگ کوره ای مرغوب | رنگ کوره ای پودری الکترواستاتیک

فروش رنگ کوره ای :

فروش رنگ کوره ای مرغوب در انواع مختلف از طریق گروه بازرگانی ما انجام می شود. رنگ های کوره ای بصورت مایع و پودری تولید و عرضه می گردند. در صورتی که قصد خرید این نوع رنگ را دارید کافیست با ما تماس بگیرید. شایان ذکر است فروش رنگ کوره ای با قیمت مناسب و درصورت درخواست محصول بصورت عمده با تخفیف چند درصدی همراه خواهد بود.

در این مطلب به معرفی رنگ کوره ای پودری که یکی از پرکاربردترین انواع رنگ های کوره ای می باشد، می پردازیم. ابتدا بیایید ببینیم رنگ کوره ای چیست؟

رنگ کوره ای پودری

رنگ کوره ای چیست ؟

رنگ کوره ای دسته ای از پوشش ها می باشد که بر پایه رزین ترموست آکریلیک ساخته می شود. این رنگ در صنعت کاربردهای فراوانی داشته و از مقاومت و پایداری بسیار بالایی برخوردار است. همانطور که می بینید نام این محصول تا حدودی معرف آن می باشد. این نوع رنگ پس از پاشیده شدن بر سطح مورد نظر توسط حرارت و در دمای کوره پخت می­شود تا تثبیت، سخت و یک دست شود.

کاربرد رنگ کوره ای  :

یکی از کاربردهای عمده رنگ های کوره ای، استفاده از آن­ها به عنوان جایگزین رنگ آلکیدی ملامین در صنایع مختلف می باشد.

بطور کلی این نوع رنگ در موارد زیر استفاده می شود:

 • صنایع اتومبیل سازی
 • فلز سازی
 • سطوح لوازم خانگی

رنگ پودری الکترواستاتیک

تفاوت رنگ کوره ای با سایر انواع رنگ ها :

در اجرای رنگ کوره ای، یون های باردار موجود در رنگ با استفاده از بار ناهمنامی که به سطح قطعه مورد نظر متصل می شود، سطح را می پوشانند. سپس قطعه داخل کوره قرار می گیرد و یون های جامد ذوب شده و به سطح قطعه می چسبند. این امر موجب پخش شدن یکنواخت رنگ و انسجام آن می شود. همچنین نسبت به ضربه نیز مقاوم می شود.اما در رنگ های معمولی، رنگ در حلال حل می شود و به شکل مایع در می آید. سپس سطح جسم را پوشاننده و طی مدت زمان مشخص شده خشک می شود. در این روش انسجام رنگ به شدت کاهش می یابد. همچنین بطور یکنواخت سطح را نمی پوشاند.

رنگ کوره ای پودری یا الکترواستاتیک :

رنگ کوره ای پودری یا رنگ پودری الکترواستاتیک یکی از انواع رنگ های کوره ای هستند. رنگ های پودری، رنگ هایی هستند که تمام مواد اولیه آن ها را مواد جامد تشکیل می دهد. رنگ کوره ای پودری از مخلوط رزین، پیگمنت ها، عامل شبکه ای کننده و سایر افزودنی ها به دست می آید. این مواد ابتدا به صورت مذاب با هم مخلوط می شوند. سپس سرد شده و طی دو مرحله به اندازه های 10 تا 100 میکرون تبدیل می شوند.

به دلیل آلودگی کم، دوام و پایداری بالا و عدم وجود حلال در رنگ های پودری، امروزه بطور وسیعی از این رنگ در صنعت استفاده می شود.

فروش رنگ کوره ای الکترواستاتیک

مزایای رنگ کوره ای پودری نسبت به رنگ کوره ای مایع :

همواره فروش رنگ کوره ای پودری نسبت به رنگ کوره ای مایع به میزان قابل توجهی بیشتر بوده است. این امر به دلیل مزایای زیر می باشد:

 • رنگ های پودری برخلاف مایع، ماهیت شیمیایی ندارند و فاقد هر گونه آلودگی می باشند.
 • رنگ کوره ای پودری بر خلاف نوع مایع آن، پوشش دهی فوق العاده ای دارند.
 • رنگ کوره ای پودری در گوشه ها و نقاط غیر قابل دسترس قطعه نفوذ می کنند.
 • مقدار معین از رنگ کوره ای پودری ، مساحت بیشتری را نسبت به رنگ مایع پوشش می­دهد.
 • رنگ کوره ای پودری نسبت به رنگ کوره ای مایع از دوام، استحکام و مقاومت بالاتری برخوردار است.
 • رنگ های پودری بر خلاف نوع مایع آن، قابل ترمیم هستند.
ویژگی های ذکر شده به میزان قابل توجهی رنگ کوره ای پودری را نسبت به نوع مایع آن برتری بخشیده تا جایی که این نوع رنگ به عنوان بهترین رنگ جایگزین انواع رنگ های مایع به شمار می رود.

مراحل اجرای رنگ کوره ای پودری :

 1. پاک سازی  قطعه
 2. رنگ آمیزی
 3. حرارت دهی
 4. سرد کردن
 5. بسته بندی

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما